Google

מנצחי התזמורת בעבר


איתי טלגם

איתי טלגם הנו מן הבולטים במנצחים מן הדור הצעיר בארץ. איתי טלגם נולד וגדל בתל אביב והנו בעל תואר אמן מן האקדמיה למוסיקה בירושלים - שם היה תלמידו של מנדי רודן ותואר ראשון בפילוסופיה מטעם האוניברסיטה העברית. זכה במלגות קרן התרבות אמריקה ישראל והשתלם באיטליה אצל פרנקו פררה וגנאדי רוז'דסטבנסקי ובארה"ב אצל סייג'י אוזווה. איתי היה תלמידו של ליאונרד ברנשטיין שגם הציג אותו בפני הקהל בקונצרט משותף עם תזמורת פריס. איתי ניצח על כל התזמורות החשובות בישראל וכיהן כמנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית תל אביב וכמנצח עמית בתזמורת הסימפונית ראשון לציון ובתזמורת הסימפונית חיפה. כמו כן ניצח על התזמורות הסימפוניות של מוסקבה, ניו יורק ופריס והוא אורח קבוע בתזמורות שונות באירופה.


אוסקר גרשנזון

יליד בואנוס איירס (ארגנטינה) ובעל תואר בוגר בניצוח מאוניברסיטת לה פלטה. בין השנים 1979-1984 שימש כמנצח המקהלה והתזמורת של המבצעים הצעירים בבואנוס איירס. ב-1984 עלה ארצה  וקיבל תואר אמן בניצוח מקהלות ותזמורות לאחר שלמד אצל מנדי רודן,אהרון חרל"פ ונועם שריף באקדמיה למוסיקה בירושלים.השתלם בלונדון אצל קווין סמית, ג'יין מאנינג וג'ון אולדיס.בשנת 1986 נתמנה כמנהלה המוסיקלי של מקהלת אורטוריו בירושלים וערך עימה פעילות אינטנסיבית של קונצרטים בארץ ובחו"ל.ב-1988 נתמנה אוסקר גרשנזון כמנהל משנה של המקהלה הלאומית הישראלית והשתתף במספר פרויקטים ופעילויות עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. באותה תקופה ניצח על התזמורת שלנו. בין השנים  1991-2000 שימש כמרצה להרמוניה, הכשרה מוסיקלית וניצוח מקהלות בקונסרבטוריון של מדריד -ספרד. במהלך תקופה זו ניצח על תזמורות והרכבים רבים ביניהם מקהלת זמרי קמרן תל אביב,התזמורת הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה בתל אביב,התזמורת הסימפונית של מנדוסה ארגנטינה), הסיפונייטה הישראלית, התזמורת הסימפונית חיפה, בנוסף למספר תזמורות בספרד. כיום משמש כמנהל המוסיקלי של מקהלת אוניברסיטת קומפלוטנסה במדריד. במסגרת פעילותו השתתף אוסקר בהפקות כליות וקוליות רבות של מוסיקת הברוק - ובכלל זה מלחינים ספרדים מתקופה זו.


לואיס גורליק  (1989-1991)

יליד לה-פלטה, ארגנטינה, 1963. מנצח על התזמורת הקאמרית אשדוד והתזמורת הסימפונית האוניברסיטאית של העיר קונספסיון, צ'ילה. לואיס הנו בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים ולמד ניצוח אצל פדרו איגנסיו קלדרון בארגנטינה ואצל מנדי רודן בארץ. בין השנים 1985-88 ניצח על מספר תזמורות בארגנטינה ושימש כמנצחה של התזמורת הפילהרמונית של העיר מנדוסה. בשנת 1988 עלה ארצה  ותוך זמן קצר מונה כמנצח עוזר של התזמורת הסימפונית חיפה. בין התזמורות עליהן ניצח התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, סימפונייטה באר שבע, התזמורת הפילהרמונית הצעירה וכן ניצח גם בפסטיבל כפר בלום. לואיס הוזמן לנצח על מספר תזמורות בחו"ל ביניהן התזמורת הסימפונית הלאומית של איסלנד, התזמורת הסימפונית הלאומית של מקסיקו, התזמורת הפילהרמונית של בואנוס איירס, התזמורת הסימפונית הלאומית של ארגנטינה, התזמורת הסימפונית הלאומית של צ'ילה, תזמורת ווסמורלנד בארה"ב ועוד.משנת 1994 משמש לואיס גורליק כמנהלה המוסיקלי של התזמורת הקאמרית של אשדוד, איתה ערך מסעות בחו"ל, הפקות אופרה והקלטות. משנת 2000 משמש גם כן כמנהלה האומנותי של התזמורת הסימפונית האוניברסיטאית של העיר קונספסיון, צ'ילה.לואיס הוזמן לשמש כשופט במספר תחרויות מוסיקליות ובכלל זה בוואלנסיה (ספרד) ובווספרם (הונגריה).


יבגני צירלין  (1991-1998)

יליד העיר נובוסיבירסק שברוסיה, שם שימש ככנר בתזמורת תיאטרון האופרה. סיים את לימודי התואר השני בכינור בקונסרבטוריון גורקי, ואת התואר דוקטור בניצוח בקונסרבטוריון לנינגרד בהדרכת ארביד ינסונס ובנו מריס ינסונס . 
יבגני צירלין זכה בפרס בתחרות הניצוח הכלל סובייטית במוסקבה בשנת 1976. הוא ניצח על תזמורות רבות ברוסיה ביניהן, התזמורת הפילהרמונית של לנינגרד, התזמורת הסימפונית של מוסקבה, על תזמורת לנינגרד –מוסורגסקי אופרה ועוד.כמו כן ניצח על תזמורות בגרמניה, בלגיה צ'כוסלובקיה והונגריה. עם עלותו ארצה בשנת 1991 החל לנצח על התזמורת שלנו ונשאר אתנו לתקופה משמעותית ביותר של כ-7 שנים -עד לשנת 1998. במקביל, החל בפעילות כמנצח על תזמורות שונות בארץ ביניהן הקאמרטה הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, סינפונייטה רעננה ועוד. 
יבגני צירלין עומד בראש מגמת לימודי הניצוח באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים והוא העמיד דור של מנצחים צעירים וביניהם אנה סושון, המנצחת בתיאטרון האופרה העירוני בוינה, ברק טל מנצח על אנסמבל סולני תל-אביב, גיא פדר, בני אוסט מנצח על תיאטראות בויימר, יניב דינור הזוכה בפרס יורי ארונוביץ במסגרת תחרויות האביב 2004 – 2005 ואחרים. 


ברק  טל (1998-2000)

נולד בחיפה בשנת 1975. מכהן כיום כמנהל מוזיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב אותו ייסד בשנת 2001, כמנהל מוזיקלי של התזמורת הסימפונית הצעירה, חיפה (מרכז יובל) משנת 2000 וכמנצח הבית של תזמורת סימפונית חיפה משנה זו. למד נגינה בכינור אצל מר רוברט קנטי, גב' אורה שירן וגב' אירנה סבטלובה. סיים את לימודיו לתואר ראשון באקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בירושלים, שם למד ניצוח אצל מר יבגני צירלין.  ברק טל ניצח על מספר תזמורות בארץ כולל התזמורת הסימפונית ראשון לציון, התזמורת הפילהרמונית הצעירה, תזמורת סימפונית חיפה ואנסמבל המאה ה-21. במסגרת פסטיבל "קול המוזיקה הקאמרית בגליל-העליון" כפר-בלום, ניצח על ביצועי בכורה של יצירות מאת מנחם צור (2000) וירון גוטפריד (2001).
בחו"ל הופיע כמנצח עם התזמורת הסימפונית של פרנו במסגרת פסטיבל דוד אויסטרך באסטוניה (2001) ועם תזמורת סימפונייטה קרקוב בפולין (2002).
זכה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל. מרבה להופיע ולהקליט בהרכבים קאמריים בארץ.


ניר קונפורטי (2000-2001)

יליד חיפה 1976 החל את לימודי המוסיקה בפסנתר בגיל 6 וקונטרבס בגיל 14. למד אצל אדוארד זלטקין ופיטר מארק. זכה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל במשך כל שנות לימודיו. סיים בהצטיינות תואר ראשון במגמת ניצוח באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים בהדרכת פרופ' מנדי רודן. השלים את לימודי הקונטרבס בביה"ס הגבוה למוסיקה ע"ש ה. איזלר בברלין תחת גונטר קלאוס וסטפן פצולד. בזמן לימודיו בגרמניה ניגן בשלוש תזמורות סימפוניות מובילות בברלין (התזמורת הסינפונית הברלינאית, התזמורת הסימפונית הגרמנית- ברלין ותזמורת האופרה בברלין תחת שרביטו של מאסטרו דניאל ברנבוים). מאז שנת 2004 משמש ניר כמשנה לנגן קונטרבס ראשון בתזמורת הפילהרמונית הישראלית.   ניר מקדיש מזמנו גם להוראת קונטרבס והוא נמנה עם סגל ההוראה של ביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה שבאוניברסיטת ת"א


אליאור שריבקר  (2001-2008)

נולד ברעננה בשנת 1976. החל את לימודי הניצוח בגיל 15 אצל המנצח דני דונר. בגיל 16 ייסד הרכב של מוסיקה קלה במרכז המוסיקה העירוני ברעננה ושימש כמנהלו המוסיקלי במשך שנתיים. בגיל 17 זכה לנצח בקונצרט מיוחד על תזמורת "סימפונט" רעננה. את לימודי הניצוח המשיך אצל פרופ' דליה אטלס מתזמורת הטכניון   ולאחר מכן אצל פרופ' יצחק סדאי מאוניברסיטת ת"א. כמו כן השתתף בקורסי ניצוח בינלאומיים בנורבגיה ובצרפת. אליאור זכה בתעודות הצטיינות והוקרה מטעם תזמורת הטכניון , בפרס ע"ש יורם תירוש ז"ל ובפרס ע"ש מוריס בלום ז"ל.בספטמבר 2002 השתתף אליאור בתחרות הניצוח הבינלאומית ע"ש "ואחטנג ג'ורדניה" בעיר חארקוב שבאוקראינה והגיע עד לשלב הגמר של התחרות. בין התזמורות שעליהן ניצח: התזמורת הפילהרמונית של חארקוב (אוקראינה), התזמורת הסימפונית של הטכניון, תזמורת "סימפונט" רעננה, תזמורת הנוער הסימפונית של ניו אינגלנד (ארה"ב), תזמורת הנוער של רעננה ותזמורת בוגרי מרכז המוסיקה ברעננה.


קרין בן יוסף  (תכנית ראשונה - עונת 2008-2009)

ילידת 1981. החלה בלימודי המוסיקה בגיל 6  בנגינת פסנתר וחליליות ובגיל 15 החלה לנגן קרן יער. למדה בתיכון ע"ש תלמה ילין וכן בתיכון למדעים ואמנויות בירושלים שם למדה הלחנה, עיבוד ותזמור בהדרכהת מיכאל וולפה ואנדרה היידו בנוסף ללמודי נגינת קרן יער.לאחר שירותה הצבאי למדה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים - לימודי קומפוזיציה, ניצוח וקרן יער ושם השלימה תואר ראשון ושני בניצוח תזמורת בהדרכתם של יבגני צירלין ומנדי רודן. כיום לומדת ניצוח בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב בהדרכתו של מנדי רודן.קרין משמשת כמנצחת הבית של תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, התזמורת הבין-דורית הוד השרון וכמנהלת מוסיקלית של אנסמבל "ביכורים". משנת 2005 מדריכה ומנצחת  על התזמורת של מפעל תרבות ואמנות לנוער (מתא"ן).קרין זכתה במקום הראשון בתחרות הניצוח "היידן" שנערכה באקדמיה למוסיקה בירושלים. בעקבות קונצרט הזכייה בו ניצחה על תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע, הוזמנה להתמודד על תפקיד מנצחת הבית של התזמורת וזכתה במינוי החל מעונת 2007-2008. בשנים האחרונות יזמה קונצרטים של מוסיקה חדשה שהובילו להקמת אנסמבל "ביכורים". החל מהופעת הבכורה שלה ב-2005 נצחה על התזמורת הסימפונית החדשה חיפה, תזמורת הסינפונט רעננה, תזמורות האקדמיה למוסיקה ירושלים ותל-אביב, תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, תזמורת הקאמר-פילהרמוני גראץ והתזמורת הממלכתית של סנט פטרסבורג.קרין זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה ישראל בניצוח תזמורת לשנים 2006-2008.


עמוס בועזסון   (2009-2012)

יליד ירושלים, 1967. הגיע לתחום הניצוח לאחר שנים רבות כמוסיקאי פעיל סולן, נגן קאמרי, נגן תזמורת ומורה. השלים לימודי תואר שני בניצוח כתלמידו לניצוח של המאסטרו המנוח מנדי רודן באקדמיה למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת ת"א. כמו כן השתלם אצל המאסטרי יואב תלמי ג'יזל בן דור ואי-אן שו. בתכניותיו הוא משלב ברפרטואר הידוע תגליות מפתיעות , בהן בכורה ישראלית ארצית לסימפוניה קונ'צרטנטה של מוצארט לכינור, ויולה ,צ'לו ותזמורת, בכורה ישראלית ליצירתו של ארנולד שיינברג " שלום עלי אדמות " ועוד . בתחילת שנת 2012 נבחר לתפקיד מנצח הבית בתזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע. עמוס בועזסון הוא ויולן ראשון עמית בתזמורת הסימפונית ירושלים, עמה גם הופיע כסולן. לפני כן היה ויולן ראשון בתזמורת הקאמרית הקיבוצית , ריכז בתזמורת זו את הקונצרטים לנוער ,עיצב והנחה אותם. היה משנה למוביל קבוצת הוויולות בתזמורת הקאמרטה , משנה למוביל בתזמורת הסינפונייטה וכן ניגן בתזמורת הפילהרמונית .עמוס חבר ברביעיית המיתרים 'ספיר', באנסמבל 'חמשוש', ובהרכב הבארוק 'אקדמיה דניאל'. הקליט מעל למאה וחמישים יצירות ל 'קול המוסיקה', בהן בכורות רבות. הופיע כסולן ובמוסיקה קאמרית ברחבי העולם. עמוס הוא תלמיד מחקר באוניברסיטה העברית במוסיקולוגיה , בתחום הקוגניציה המוסיקלית . הוא גם מלחין ומעבד.